Ťažké časy pre ekonomiku

Pravda uverejnila článok s vyjadrením Martina Vlachynského k ekonomickej situácii. 14. 10. 2020.

Ťažké časy pre ekonomiku

Ako forma pomoci sa už niekoľko mesiacov skloňuje aj fond obnovy. Z neho by Slovensku malo pripadnúť 7,5 miliárd eur. To však len v prípade, ak Európska komisia odobrí finálnu verziu reformného plánu. Vláda ho má predložiť do konca apríla budúceho roka. Doteraz však nie sú jasné kritériá čerpania a ani to, kedy sa krajiny k peniazom vlastne dostanú. Podľa rezortu financií to bude až v roku 2022. Vo veľa prípadoch to však už môže byť neskoro. „Obávam sa preto, že fond obnovy má s koronavírusom spoločné pramálo. Jeho úlohou je skôr pokračovať v sanovaní európskych ekonomík, s ktorým sa začalo v roku 2010, a preniesť náklady na ďalšie generácie,“ hovorí analytik Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz Martin Vlachynský.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards