Nárast európskych zdravotných, bezpečnostných a environmentálnych regulácií

Podnikanie so sebou nesie nejeden priamy náklad, ako náklady na mzdy, elektrickú energiu, či dane. Pod povrchom je však nepreberné množstvo nepriamych nákladov bez konkrétnej cenovky, ktoré so sebou prinášajú rôzne regulácie.

Nárast európskych zdravotných, bezpečnostných a environmentálnych regulácií

Jedným z najväčších okruhov sú zdravotné, bezpečnostné a environmentálne regulácie, ktoré sú do významnej miery orámované európskym právom. Nanešťastie, to je mimoriadne potentné v raste. Celkový počet európskych regulácii v tejto oblasti medzi rokmi 2004-2012 narástol o 78%. Hoci časť z týchto regulácii len pohltila existujúce národné regulácie, tempo je neodškriepiteľné.

Pri takomto tempe vzniku regulácií je takmer nemožné vyhodnotiť významnosť rizík, ktoré majú odstrániť, všetky alternatívne riešenia, ani reálny prínos konkrétnych regulácii.


 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards