INESS do ucha #48: Ekonomická stagnácia EÚ?

Tento rok to bude pravdepodobne poslednýkrát, čo vyspelá EÚ bude produkovať viac ako Čína. Keď Slovensko vstupovalo do EÚ, zapojilo sa do exkluzívneho klubu krajín, ktoré tvorili 26 % svetového HDP. Tesne za USA s 28 % podielom. o, že Čína nás svojím raketovým tempom dobehne, sme vedeli už roky. No prečo sa Únii tak prudko vzďaľujú o štvrtinu menej ľudnaté USA?

Odpovede nájdete v tomto komentári Radovana Ďuranu, ktorý hovorí aj o tom, že EÚ a jej výsledky definuje jej kultúrne nastavenie. Vypočujte si celý komentár ako #INESSdoUCHA

 


INESS na DNES #30: Na čisto o „polohrubej“ mzde

- Koľko zarábaš? - V hrubom či v čistom? Ako je to skutočne s tou hrubou mzdou vysvetlí v #INESSnaDNES analytik Róbert Chovanculiak. Hovoríme o tom, aké vysoké sú naše dane a odvody a prečo je hrubá mzda v skutočnosti „polohrubá“. O tom, že Slovensko patrí do prvej tretiny krajín OECD z pohľadu výšky daňovo-odvodového zaťaženia a čo je cestou k jeho zníženiu.

Zrušme polohrubú (mzdu) a nahraďme ju skutočne hrubou! Len tak budeme vedieť, koľko naozaj platíme zo svojej mzdy za služby štátu.

Nenechajte so sebou vypiecť!

#polohruba #polohrubamzda #nenechajtesosebouvypiect


Stránky

Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards