Krst Učebnice v 31 hodinách

Krst novej učebnice pre stredné školy s názvom Ekonómia v 31 hodinách, ktorú sme vydali v spolupráci s vydavateľstvom Expol Pedagogika.

Krst Učebnice v 31 hodinách

V priestoroch Auly Ekonomickej univerzity sa dňa 25. apríla 2019 konalo celoslovenské finále Ekonomickej olympiády, kde sa uskutočnil aj krst Učebnice v 31 hodinách.

Krstným otcom učebnice sa stal pán Ivan Mikloš, bývalý minister financií SR, ktorý v súčasnosti pôsobí ako ekonomický poradca ukrajinského premiéra prezident MESA10.

Učebnice sú na Slovensku vždy politickou témou. Vždy na začiatku školského roku prinesú médiá informácie o tom, koľko učebníc na školách chýba, a časovo príslušní ministri školstva sa k tomu vyjadria. Potom sa rozpúta približne na dva až tri týždne debata o potrebe otvoreného alebo zatvoreného trhu s učebnicami, a už v období Halloweenu, prípadne volieb si na tento problém nikto nespomenie. Nikto ako nikto. Vy, študentky, študenti a pedagógovia na to musíte myslieť stále, keď si píšete poznámky diktované z katedry.„ – povedala  Mgr. Mira Schrimpelová Bianchi.

Učebnica bola pokrstená i druhý krát v Senci 6.6.2019. Autorka Marije Vyšniauskaité sa zúčastnila krstu a pred 500 učiteľmi a riaditeľmi škôl z celého Slovenska bola kniha pokrstená. 

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards